Březen 2013

Upíří deníky- The Vampire Diaries

22. března 2013 v 22:10 | Dúda |  Seriály

Upíří deníky


Upíří deníky (The Vampire Diaries) je americký fantasy-hororový televizní seriál. Dne 21. října 2009 bylo oznámeno, že televizní stanice The CW bude vysílat první řadu složenou z 22 epizod.


Hlavní role:

Nina Dobrevová (Dobrev)Elena Gilbertová a Katherine Pierceová (také Katerina Petrovová)
Paul WesleyStefan Salvatore, Damonův bratr a Elenin přítel
Ian Somerhalder
Damon Salvatore, Stefanův bratr

Ostatní:

Steven R. McQueenJeremy Gilbert, Elenin bratr
Sara CanningováJenna Sommersová, teta Eleny a Jeremyho
Katerina GrahamováBonnie Bennetová, Elenina kamarádka
Candice AccolaCaroline Forbesová, Elenina kamarádka
Zach RoerigMatt Donovan, Elenin ctitel
Kayla EwellováVicki Donovanová, Mattova sestra
Michael TrevinoTyler Lockwood
Matthew DavisAlarick Saltzman, učitel dějepisu
Joseph MorganKlaus
Malese JowováAnna
Mia KirshnerováIsabel
David AndersJohn Gilbert, otec Eleny a Jeremyho
Daniel GilliesElijah, Klausův bratr
Claire HoltováRebekah
Nathaniel BuzolicKol
Caspar ZaferFinn
Marguerite MacIntyrováElisabeth Forbesová, šerifka a matka Caroline
Susan WaltersováCarol Lockwoodová
Torrey DeVittováMeredith Fellová


První řada

Příběh začíná návratem upíra Stefana Salvatoreho zpět do rodinného sídla v malém městečku Mystic Falls ve Virginii, aby byl nablízku Eleně Gilbertové, sedmnáctileté středoškolské studentce. Ta se velmi podobá Katherine, kterou Stefan miloval před 145 lety, v roce 1864. Elena a její patnáctiletý bratr Jeremy se vyrovnávají s nedávnou smrtí svých rodičů, kteří zahynuli při autonehodě, z níž vyvázla jen Elena. Jeremy se vyrovnává se ztrátou užíváním drog, zatímco Elena se pokouší své pocity vytěsnit.
Ve škole Elena potká Stefana a přeskočí mezi nimi jiskra. Potíže začnou, když upír Damon Salvatore, který do Mystic Falls následoval svého mladšího bratra Stefana, začne sát krev místních obyvatel. Na jedné party napadne Vicki Donovanovou. Ta to přežije a pamatuje si, že ji napadl upír. Stefan se pokusí skrýt stopy a pomocí svých schopností Vicki přiměje uvěřit, že byla napadena zvířetem.
Když jde Elena navštívit Stefana k němu domů, potká Damona, který jí poví, že Stefan se stále vyrovnává se svou minulou nešťastnou láskou ke Katherine. Později se Damon vydá za Eleninou kamarádkou Caroline Forbesovou. Vysaje jí krev, ale udrží ji naživu a má ji pod kontrolou za pomoci svých upířích schopností. Předstírá, že je její přítel a využívá jejich vztah k pletení se mezi Stefana a Elenu tím, že prozrazuje víc a víc věcí o Katherine.
Aby zastavil Damonovo ubližování dalším lidem, Stefan a jeho lidský příbuzný, Zach Salvatore pracují společně na omámení Damona rostlinou zvanou sporýš (verbena). Sporýš chrání lidi před upířím ovládnutím jejich mysli a po požití oslabuje upíry. Stefan přidá verbenu do Carolinina nápoje, takže když se z ní Damon nakrmí, vypije zároveň i bylinu obsaženou v její krvi. Pod účinkem verbeny ho Stefan a Zach zamknou ve sklepě sídla Salvatorů a chtějí ho nechat vyhladovět k smrti.
Vztah Eleny a Stefana je zatížen tajemstvími o Stefanově identitě a charatkeru a o jeho minulosti s Katherine. Damon použije své schopnosti k tomu, aby přiměl Caroline přijít ho osvobodit. Zabije Zacha, který se ji pokusí zastavit, později se znovu nakrmí z Vicki a nakonec ji promění v upíra. Poté, co Elena vidí Stefana na videozáznamu z roku 1953, poskládá si dohromady kousky o jeho minulosti a jde je s ním konfrontovat. Stefan prozradí, že on i Damon oba milovali Katherine, která je v roce 1864 proměnila v upíry. Elena ohromená tímto objevem slíbí, že zachová jeho tajemství, ale rozejde se s ním.
Stefan nakonec upustí od rozhodnutí odejít z městečka, neboť zde začíná řádit další upír.


Nina Dobrev


Nina Dobrevová (* 9. ledna 1989), celým jménem Nina Konstantinova Dobrevová je bulharsko-kanadská herečka, známá pro svou hlavní roli Eleny Gilbertové v seriálu Upíří deníky.


Život

Ve 2 letech se přestěhovala do Kanady (Toronto, Ontario). Již od mala se zajímala o tanec, hudbu, gymnastiku, divadlo a herectví.modelingová práce ji zavedla do reklam a odtamtud to už byl jen krůček k filmu. Mezi její koníčky patří gymnastika, plavání, fotbal,tanec, horolezectví, snowboarding, jezdectví.

Od svých dvou let žije s rodiči a se starším bratrem v Kanadě. Navštěvovala Wexford Collegiate School for the Arts. Kromě herectví se věnuje tanci, gymnastice, divadlu, hudbě a modelingu.

Elena Gilbert - Nina Dobrev

Ian Somerhalder

Ian Joseph Somerhalder (* 8. prosince 1978) je americký herec, producent a model, známý jako Damon Salvatore ze seriáluUpíří deníky nebo Boone ze seriálu Ztraceni.

Život

Narodil se v Covingtonu v Lousianě. Jeho otec Robert, stavební podnikatel, je anglicko-francouzského původu, jeho matka Edna má předky v Irsku. Příjmení Somerhalder získal od svého adoptivního pradědečka. Jeho biologický pradědeček, který byl zámožný anglický velkostatkář, přivedl do jiného stavu jednu ze svých milenek. Zaplatil přistěhovaleckému pracovníkovi za to, že si tuto ženu vezme a její dítě pojmenuje Somerhalder. Ianovi rodiče se rozvedli v jeho třinácti letech, poté vyrůstal s matkou.

Damon Salvatore - Ian SomerhalderPaul Wesley


Paul Wesley, vlastním jménem Pawel Thomas Wasilewski (* 23. července 1982 v New Brunswicku), je americký herec. Jeho rodiče, Agnieszka a Thomas Wasilewski, se přistěhovali z Polska a Paul se narodil v New Brunswick, New Jersey. Jeho rodné jméno je Pawel Thomas Wasilewski, které si nechal změnit, protože se to špatně vyslovovalo. Má tři sestry - o dva roky starší Moniku a dvě mladší Leah a Julii.
Jeho hereckou kariéru odstartovala role Seana McKinnona v televizním seriálu Another World, ale už dva roky předtím se objevil v seriálu The Guiding Light. Po menších rolích dostal nabídku zahrát si postavu Luka Case v TV seriálu Wolf Lake a tuto příležitost i využil. Objevil se i ve filmu Minority Report. Ale vidět ho můžeme i v menších rolích v seriálech O.C. California, Smallville, 8 jednoduchých pravidel nebo Everwood.
Přelomovým filmem byl pro Paula film Fallen - Válka andělů, kde ztvárnil hlavní roli. zahrál si zde 18letého Aarona Corbetta - na půl člověk na půl anděl. Další hlavní role pak na sebe nenechaly dlouho čekat, natočil film Killer Movie, kde si zahrál po boku Kaley Cuoco. Jednu z hlavních rolí si zahrál i ve snímcích The Russel Girl nebo Elsewhere. V současnosti je jeho nejslavnější rolí postava upíra Stefana v seriálu The Vampire Diaries, natočeného podle knižní předlohy L.J. Smithové. Zde si zahrál s herečkou Ninou Dobrev (jako její přítel) a Ianem Somerhalderem (jako jeho bratr).


Stefan Salvatore - Paul Wesley

Dnes prozatím vše, příště MOŽNÁ wallpapery a má stáj v alicii =-) Ahojte Mrkající